Filmat më të mirë për Mbijetesën që duhet ti shikoni të paktën njëherë në jetë.

11/12/2022

Image is not available

 

Nuk ka asgjë më emocionuese se një film i mirë mbijetese. Le t'i hedhim një sy 'Survival movies'

Si mund të na ndihmojnë qentë për të kaluar depresionin.

11/12/2022

Image is not available

 

Depresioni është një çështje e përhapur në botë që po rritet gjithnjë e më shumë. Për fat të

Filma Fantashkencë që sugjerojmë të shikojnë të apasionuarit rreth sci fi.

11/12/2022

Image is not available

 

Ata të cilët pëlqejnë filmat fantashkencë e që nuk kanë probleme me parjen e tyre si: frikëra

Tumoret e shkatërruar pjesërisht me “zë” nuk kthehen më. Histotripsi-a dhe tumori i mëlçisë, rezultate befasuese.

11/12/2022

Image is not available

 

Teknologjia joinvazive e zërit e zhvilluar në Universitetin e Miçiganit zbërthen tumoret e

Qytetet më të mira në Portugali që mund të përshkruhen si “parajsa në tokë”. Vendet që duhet të vizitoni në Portugali.

04/11/2022

Image is not available

 

Portugalia është shtëpia e disa prej qyteteve bregdetare më të bukura në botë, dhe këto janë

Arti, Feja dhe Filozofia Aziatike

04/11/2022

Image is not available

 

Azia shquhet për botëkuptimin e saj të veçantë historik dhe traditat kulturore. Në këtë mësim,

Albert Camus(Kamy), stili i tij i të shkruarit dhe “filozofia e absurdit”

04/11/2022

Image is not available

 

Albert Camus(Kamy), stili i tij i të shkruarit dhe “filozofia e absurdit”

Pjesa 1

Albert

Rimëkëmbja nga fatkeqësitë nëpërmjet kapitalit social

04/11/2022

Image is not available

 

Rimëkëmbja nga fatkeqësitë nëpërmjet kapitalit social

Kapitali social, i ngulitur në marrëdhëniet

7 truke psikologjike për ta bërë këdo të bjerë në dashuri me ju

06/08/2022

Image is not available

 

1.NDANI PASIONET E PËRBASHKËTA

Kur keni diçka të përbashkët me dikë, të dy do të lidheni

Vizitoni kompleksin magjepsës të kanionit Petra në Jordani. Histori dhe vende mbresëlënëse

06/08/2022

Image is not available

 

Petra është një nga vendet më shpërblyese dhe më ikonike në Jordani, dhe kjo është mënyra se

Si të kapërceni shqetësimin në detyrat e përditshme. Këshilla nga besimi Islam në përmirësimin e jetës.

06/08/2022

Image is not available

 

Nëse keni rënë dakord ndonjëherë të merrni përsipër një projekt që është jashtë zonës suaj

Psalme qetësuese nga Bibla për të na sjellë paqe. Ndjesitë pozitive të tyre.

06/08/2022

Image is not available

 

Psalme qetësuese nga Bibla për të na sjellë paqe. Ndjesitë pozitive të tyre.

Bota mund të

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
 
 

Teste Vlerësuese